Výhodou korku je, že dobře tepelně izoluje. Pokud ho zvolíte jako materiál barových stoliček místo kovu, vytvoříte pro hosty pohodlnější a měkčí posezení vhodné pro chladné zimní večery.

Korková podlaha dobře tlumí hluk

Ideální je takové posezení kombinovat s korkovou podlahovou krytinou, která dodá interiéru na útulnosti a prostor s korkovým nábytkem dobře sjednotí. Její výhodou také je, že tlumí hluk a tepelně odizoluje chladnou podlahu.

Jemná struktura korku nejlíp vynikne ve světlém interiéru.

Jemná struktura korku nejlépe vynikne ve světlém interiéru.

FOTO: Opossum design, Einrichren-design.de

Korek je tvárný, pružný a lehký. Nábytek z něj rozhodně není nijak masivní a je s ním jednoduchá manipulace. Díky tvarové variabilitě z korku vzniká i řada dekorativních předmětů, hlavně pro kancelářské využití, kde často slouží jako materiál pro nástěnky.

Barvený korek v kombinaci se dřevem příliš nepodléhají módním trendům a budou se hodit i do klasičtěji zařízených interiérů.

Barvený korek v kombinaci se dřevem příliš nepodléhá módním trendům a bude se hodit i do klasicky zařízených interiérů.

Hitem se v poslední době stává korek natřený na černo. Na svítidlech tak díky barvě dobře vynikne jeho dekorativní struktura. Korek pak působí v interiéru uměřeným dojmem a hodí se hlavně do moderních, industriálních a městských interiérů.

Hitem se stává korek barvený načerno. Ten vynikne jako materiál lustrů nebo barových stoliček hlavně v industriálních interiérech.

Korek barvený načerno vynikne jako materiál lustrů nebo barových stoliček hlavně v industriálních interiérech.

FOTO: Biegel, Hem (2x)

V kurzu jsou i potisky imitující korkovou strukturu. Objevují se na polštářích, závěsech i ubrusech a dalších doplňcích. Světlé varianty zapadnou i do rustikálních interiérů.

Interiér je možné doladit doplňky s potiskem imitujícím korek.

Interiér je možné doladit doplňky s potiskem imitujícím korek.

FOTO: KSL Living

Korek je příjemný a tvarově stálý materiál, který v interiéru nikoho neurazí. Jeho výhodou je schopnost akumulace tepla.

Proto je vhodný do všech domácností, které mají být teplým a hřejivým místem určeným pro setkávání a odpočinek. Hodí se i do prostor, které je třeba co nejvíce odhlučnit.

Může se Vám hodit na službě Firmy.cz: