Americká herečka známá především z filmů Pulp Fiction a Kill Bill měla vyloženě šťastnou ruku, když v roce 2006 koupila na Manhattanu nejprve jeden byt, o šest let později dokoupila ještě druhý. Oba pak propojila do jednoho celku, čímž vznikl současný duplex.

Cena obou bytů dohromady přitom podle magazínu Variety činila v přepočtu okolo 104 miliónů korun.

Byt je zařízen v moderním stylu s prvky z poloviny minulého století.

Byt je zařízen v moderním stylu s prvky z poloviny minulého století.

FOTO: Profimedia.cz

Domov bývalé představitelky žlutovlasé bojovnice Beatrix Kiddo je v nejvyšších patrech ještě před válkou postaveného domu s fasádami z cihel a vápence. Jeho hlavní předností je atmosféra naprosté volnosti a vzdušnosti, čemuž velmi napomáhají tři metry vysoké stropy.

Na útulnosti bytu dodávají dubové parkety na podlahách, seskládané do vzoru nazývaného rybí kost, a také velká okna v bílých dřevěných rámech.

Na kuchyň navazuje společenský pokoj s jídelním stolem určeným pro více formální stolování.

Na kuchyň navazuje společenský pokoj s jídelním stolem určeným pro více formální stolování.

FOTO: Profimedia.cz

Interiér je zařízen v moderním stylu s prvky z poloviny minulého století. Návštěvník vstoupí do foyer, odkud se prochází do velkého otevřeného prostoru zahrnujícího kuchyň a obývací zónu s navazující jídelnou pro více formální příležitosti.

Pro běžné, spíše rychlé stolování je zařízen jídelní kout přímo v kuchyni. Z obývací zóny se vychází na terasu, z níž je výhled na již zmiňovaný park.

Prostorná kuchyně zařízená téměř v minimalsitickém stylu má centrální ostrov, na kterém se vaří, osazený dřevěnou pracovní deskou.

Prostorná kuchyně, zařízená téměř v minimalistickém stylu, má centrální ostrov, na kterém se vaří, osazený dřevěnou pracovní deskou.

FOTO: Profimedia.cz

Přirozenou dominantou obývací zóny je neoklasicistní mramorový krb na pevná paliva. Na sousední pracovnu navazuje malý pokoj, který dříve obývala jedna z hereččiných dcer.

Na pracovnu navazuje menší pokoj, který dříve sloužil jako dětský.

Na pracovnu navazuje menší pokoj, který dříve sloužil jako dětský.

FOTO: Profimedia.cz

Za pracovnou pak již následuje hlavní ložnice tohoto patra s vlastní koupelnou zařízenou vybavením zvlášť pro muže a ženu. K ložnici patří také první z celkem tří šaten.

Dominantou jednoho z obývacích pokojů je neoklasicistní krb na tuhá paliva.

Dominantou jednoho z obývacích pokojů je neoklasicistní krb na tuhá paliva.

FOTO: Profimedia.cz

Ve druhém podlaží jsou především soukromé pokoje. Jednak hlavní ložnice, kde jsou stěny polstrované tmavohnědými panely se vzorem koňských žíní, druhá šatna a vstup do koupelny s vyhřívanou mramorovou podlahou, stropní sprchou, litinovou vanou a mramorovou lavicí, jež na ni navazuje. Další dva pokoje se dělí o společnou koupelnu.

Nejtmavší místností duplexu je hlavní ložnice ve druhém podlaží.

Nejtmavší místností duplexu je hlavní ložnice ve druhém podlaží.

FOTO: Profimedia.cz

Herečka se před prodejem duplexu, který byl na trhu půl roku, vyjádřila mj. v tom smyslu, že je ve výjimečném domě s báječnými spolubydlícími a mj. i proto má k němu sentimentální vztah.

Koupelna přiléhající k hlavní ložnici v horním patře má mramorovou vyhřívanou podlahu i mramorové zařízení.

Koupelna přiléhající k hlavní ložnici v horním patře má mramorovou vyhřívanou podlahu i mramorové zařízení.

FOTO: Profimedia.cz

Druhá část horní koupelny s vanou.

Druhá část horní koupelny s vanou

FOTO: Profimedia.cz