Hlavní obsah
Koncept Seat Bocanegra Foto: Jan Čech, Novinky

ŽENEVA ŽIVĚ: Seat Bocanegra

Seat pro svoje ekonomické oživení potřebuje vyměnit především nejmenší řadu Ibiza, která standardně táhne prodeje. A ačkoli všichni očekávali, že se na ženevském autosalonu objeví sériový vůz, značka představila jen koncept Bocanegra s brutálním vzhledem.

Koncept Seat Bocanegra Foto: Jan Čech, Novinky
ŽENEVA ŽIVĚ: Seat Bocanegra

Jestli se jen kousek z tohoto vozu dostane do další vývojové fáze, bude se jednat o velkou revoluci v malých vozech. Takhle ostře řezaná není ani Mazda 2 nebo nová Ford Fiesta. Bocanegra působí jako hot-rod na podvozku malého hatchbacku. Přední část se moc novinářům nelíbila. Tmavé zasklení poloviny přídě znamená, že vůz vypadá jako bojový pes. To bok vozu a záď jsou naprosto neuvěřitelné. Ostré hrany vystupujících linií pokračující až k zadním světlům vozu v rudé barvě vyloženě sedí.

:. Koncept Seat Bocanegra foto: Novinky/Jan Čech

Ani interiér není bez novinek. Kupříkladu volant vozu ovládá několik důležitých funkcí. Jednak jsou pod volantem klasická závodní pádla pro ovládání sedmistupňové dvouspojkové převodovky DSG, ale tlačítky na volantu se dá ovládat třeba klimatizace, a to prostřednictvím přenosu informací přes bluetooth.

Pro automobil s tak dynamickým vzhledem se hodí i pořádný motor. Zde se nachází koncernový přeplňovaný agregát o objemu 1.4 l. Bohužel výrobce nezveřejnil, na jaký výkon jej naladil.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků