Hlavní obsah
 

Vietnamský student staví Batmobil, investoval jmění

Student architektury a zároveň fanoušek Batmana si staví repliku Tumbleru, který sloužil jako Batmobil ve filmu Temný rytíř. Má před sebou ještě spoustu práce, ale už teď je jeho kreace působivá.

 
Vietnamský student staví Batmobil, investoval jmění

Replik různých verzí Batmobilu, povozu komiksového a filmového superhrdiny Batmana, je celá řada. Některé jsou zdařilejší, jiné méně - a tahle, která ztělesňuje vůz zvaný Tumbler z filmu Temný rytíř, je zajímavá svým původem. Staví ji totiž student architektury z vietnamské Hanoje.

Jmenuje se Nguyen Dac Chung a nápad postavit vůz vznikl před třemi lety. Nejprve ho vymodeloval na počítači a pak se pustil do prací, které trvají už 10 měsíců. Ne všechno si ale vyrábí sám, pochopitelně - např. kola a pneumatiky objednal z USA a z Jižní Koreje.

Skutečný filmový Batmobil Tumbler

Foto: Luca Bruno, ČTK/AP

Dac Chung investoval v přepočtu už zhruba 518 tisíc korun, což je v místě, kde průměrná měsíční mzda činí v přepočtu zhruba 9200 korun, obrovská suma peněz. Tím spíš pro studenta.

Jak je jasné z videa, práce nejsou u konce. Auto totiž zatím nemá žádný pohon, a také je poněkud vidět skrz něj, což může být problematické v dešti. Jaký motor plánuje zastavět, není známo, ale s délkou auta jen cca 3,6 metru to asi nebude americký osmiválec, který poháněl „skutečný” Tumbler.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků