Hlavní obsah

Toyota slibuje automobilový triatlon

Horká koncepční novinka od Toyoty, jejíž premiéra je plánována na březnový autosalon v Ženevě, snad nejvíce připomíná autíčko na dálkové ovládání. Ovšem tentokrát v životní velikosti.

Toyota slibuje automobilový triatlon

MTRC - Motor Triathlon Race Car - v sobě spojuje vlastnosti závodního automobilu, off-roadu a sporťáku do města. Pohon obstarává kombinace čtyř elektromotorů a spalovacího motoru.

Designérům, kteří se tvorbě konceptu MTRC věnovali v evropském designérském studiu ED2, byla ponechána volnost při tvorbě profilu celého vozu a výsledek je znát na první pohled. Dvě sedadla umístěná za sebou a nezvyklé řešení celého vozu, kde vynikají obrovské pneumatiky, dávají nahlédnout do "cestování" budoucnosti.

Toyota tím dává vědět, že se nesoustředí jen na současné zákazníky, ale snaží se přijít i na to, co budou požadovat budoucí generace.

Triatlon si tak "obyčejný" řidič zajezdí asi jen v poslední verzi populární počítačové hry Gran Turismo 4, která bude "k mání" i na ženevském autosalonu. Koncept MTRC od Toyoty zde bude hrát hlavní roli.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků