Hlavní obsah
Takto si Ferrari Purosangue představuje gruzínský designér Giorgi Tedoradze. Foto: Giorgi Tedoradze

Takhle by mohlo vypadat SUV Ferrari, myslí si gruzínský designér

Že Ferrari postaví SUV, je jistotou - automobilka to potvrdila před mnoha měsíci - ať mají fanoušci názor jakýkoliv. Víme také, že se bude jmenovat Purosangue, ovšem jak bude vypadat, je stále záhadou. Gruzínský designér Giorgi Tedoradze představil svou ideu tohoto vozu.

Takto si Ferrari Purosangue představuje gruzínský designér Giorgi Tedoradze. Foto: Giorgi Tedoradze
Takhle by mohlo vypadat SUV Ferrari, myslí si gruzínský designér

Tedoradzeho návrh na vzhled Ferrari Purosangue nesdílí příliš podobností se současnými modely značky Ferrari. Přesto tato skica vypadá velmi zajímavě - všimněte si tenkých světel a ohromného nasávacího otvoru na přídi.

Není to první nápad na to, jak by mohl Purosangue vypadat; v lednu 2018 jsme tu měli ilustraci brazilského designéra Klebera Silvy, jehož práce stavěla na základě Alfy Romeo Stelvio. [celá zpráva]

V Tedoradzeho výtvoru člověk může spatřit inspiraci v Lamborghini Urus, a to zejména v zadním rohu auta; skica se snaží navodit dojem crossoveru SUV-kupé. A protože Urus bude jedním z hlavních konkurentů Purosangue, dost pravděpodobně to takhle i dopadne.

Lamborghini Urus

Foto: Lamborghini

Že však bude Purosangue skutečně vypadat takto, je krajně nepravděpodobné. Vůz ještě nikdo mimo automobilku Ferrari nespatřil - před několika měsíci se sice objevilo video jednoho vývojového prototypu, ale ten nebyl ve své vlastní karoserii, byl navlečený do „slupky” modelu GTC4Lusso. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků