Hlavní obsah

Studie Peugeot Prologue: na půl cesty mezi MPV a SUV

Peugeot ukáže na pařížském autosalonu studii Peugeot Prologue - jde o mix velkoprostorového vozu (MPV) a sportovně-užitkového (SUV). Koncept naznačuje, jak by mohl vypadat připravovaný model 3008.

Studie Peugeot Prologue: na půl cesty mezi MPV a SUV

Peugeot byl na informace o konceptu hodně skoupý. Pouze sdělil, že vozidlo bude pohánět elektrický motor v kombinaci s klasickým spalovacím (Peugeot neřekl, zda bude vznětový nebo zážehový) o výkonu rovných 200 koní.

Průměrné emise oxidu uhličitého by měly dosáhnout solidní hodnoty – 109 gramů na kilometr. Při jízdě pouze na elektrický pohon jsou emise CO2 nulové.

:. Peugeot Prologue - koncept pohání hybridní motor. Foto: Peugeot

Vzhledem k tomu, že maskované prototypy připravovaného modelu 3008 již jezdí po silnicích, dá se předpokládat, že z konceptu Prologue vznikne sériová verze. A vzhledem k tomu, že vzhled Prologue není nikterak extrémní (což je pro koncepty některých značek typické), sériová verze se nejspíš designově od studie lišit nebude.

Na stánku Peugeotu uvidíte ještě studii sportovního hybridu RC s výkonem 313 koní (230 kW). Emise CO2 mají být stejné jako u Prologue – 109 gramů na kilometr.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků