Hlavní obsah
Seat e-Kickscooter a e-Scooter Foto: Seat

Seat představil elektromotorku s dojezdem 115 km

Seat nebude vyrábět a prodávat jen automobily. V rámci své elektromobility nabízí i elektrické koloběžky a nově také skútr. Postupně se tak rozšíří její záběr do míst, kde dosud španělská firma nefigurovala.

Seat e-Kickscooter a e-Scooter Foto: Seat
Seat představil elektromotorku s dojezdem 115 km

Seat vytvořil novou strategickou obchodní jednotku s názvem Seat Urban Mobility, která zahrnuje všechno, co spadá do městské mobility a není to auto.

Co tam spadá? Třeba dnes už známá elektrická koloběžka eXS, kterou jsme měli možnost najít v kufru testovacího vozu Seatu Tarraco.

Na veletrhu Smart City Expo World Congress ve španělské Barceloně se představila její nástupkyně e-Kickscooter, která má díky akumulátorům o kapacitě 551 Wh dojezd až 65 km.

Pod sedadlem je místo pro dvě helmy.

Foto: Seat

Skútr má moderní vzezření.

Foto: Seat

Ovšem to zajímavější je elektrický skútr s velmi jednoduchým názvem e-Scooter. Tohle už není přibližovadlo na poslední kilometry cesty. Jde o plnohodnotný dopravní prostředek do města.

O motocykl, který byl vyvinut ve spolupráci s barcelonskou firmou Silence, která se zabývá právě vývojem a výrobou elektrických motocyklů. Tato firma bude také motocykl vyrábět.

Má motor o výkonu 7 kW, který může krátkodobě zvýšit výkon až na 11 kW. Důležitý je ovšem i točivý moment 240 N.m, což je opravdu úctyhodná hodnota. Maximální rychlost je 100 km/h a zrychlení z 0 na 50 km/h je otázkou 3,8 sekundy.

I když firma nezveřejnila kapacitu vyjmutelných akumulátorů, dojezd by měl být kolem 115 km. Právě možnost akumulátory vyjmout a nabít kdekoli na nabíječkách nebo doma v zásuvce, je velké plus.

Pomocí aplikace v mobilu navíc majitel uvidí stav nabití nebo polohu akumulátoru, takže se mu nikdy neztratí. Pod sedačkou navíc zůstává místo pro dvě standardní motocyklové helmy.

Zde je dobře vidět vyjímatelný akumulátorový set.

Foto: Seat

Víc než 100kilometrový dojezd je do města dostatečná porce.

Foto: Seat

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Seat na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků