Hlavní obsah

Seat León FR i na českém trhu s převodovkou DSG

Český importér oznámil, že i naši zákazníci budou mít možnost zakoupit nový sportovní model Seat León FR s dvouspojkovou převodovkou DSG. Ta kracuje rychlost řazení a umožňuje ovládat převody i pádly pod volantem.

Seat León FR i na českém trhu s převodovkou DSG

Dvouspojková převodovka DSG se nabízí v mnoha modelech koncernu Volkswagen. Dostal jej nový Volkswagen Golf, Audi A3 i Škoda Octavia. Právě octavia ve verzi RS je blízkým příbuzným Leónu FR, který má stejný dvoulitrový motor TFSI a turbodiesel 2.0 TDI.

Převodovka DSG je u seatu spřažena však pouze se zážehovým agregátem (Škoda Octavia na něj ve své nejvýkonnější verzi stále čeká).

Díky její technologii, která dvojicí spojek ovládá sudé a liché převody zvlášť, čímž výrazně zkracuje čas nepřenášeného točivého momentu, zvládne León FR opravdu slušně zrychlit z 0 na 100 km/h. Za pouhých 7,2 s se dostane na tuto rychlost a ručička rychloměru se vyšplhá maximálně na 229 km/h. Průměrná spotřeba však zůstává (podle tabulek) na 7,9 l na 100 km.

Importér určil cenu Seatu León FR 2.0 TFSI DSG na 704 900 Kč, což je o 39 000 Kč více, než za vůz s manuální převodovkou.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků