Hlavní obsah
Ferrari 250 GTO Foto: RM Sotheby's

Rok 2018 byl ve znamení aukcí úžasných automobilů

Na aukcích i v přímém prodeji se letos prodaly neuvěřitelné skvosty. Padaly rekordy, objevovaly se vozy dávno zapomenuté. Ukazuje se, že investice do automobilů nadchla spoustu lidí a ceny veteránů prudce vystřelily vzhůru.

Ferrari 250 GTO Foto: RM Sotheby's
Rok 2018 byl ve znamení aukcí úžasných automobilů

Pojďme se podívat, jaké skvosty šly tento rok do prodeje. Ukážeme si jen takový malý průřez, protože těch opravdu zajímavých je neskutečné množství:

Tento rok padl aukční rekord. Nejdražším autem prodaným v aukci se stalo zase Ferrari 250 GTO z roku 1962. Tentokrát šlo o dvojnásobného mistra Targy Florio na Sicílii. Cena se vyšplhala na 48,4 miliónu dolarů, což je skoro 1,1 miliardy korun.

Foto: RM Sotheby's

Porsche 959 Paris-Dakar zastoupí všechny závodní speciály. Vždyť kdo by si pomyslel že Porsche 959, několikanásobný vítěz LeMans může nastoupit do rallye jako je Paříž-Dakar nebo Camel Trophy. Výsledná cena prodeje nezveřejněna.

Foto: RM Sotheby's

Unikáty postavené v jediném kusu zastoupíme třeba neskutečným vozem Sbarro Espace GT1 Supercar z roku 1999. Auto má pod kapotou vidlicový osmiválec Mercedes s objemem 7,4 litru s výkonem 336 kW. Nemáme informaci, zda bylo auto prodáno.

Foto: James Edition

Hned celá kolekce vozů Rolls-Royce z garáží britské královské rodiny zamířila do aukce. Vrcholem byl 1950 Rolls-Royce Phantom IV State Landaulette kapotovaný firmou Hooper. Cena nezveřejněna.

Foto: Bonhams

Kuriozita: Zagato Zele je elektromobil z roku 1972 a asi nejmenší a nejlevnější Zagato, jaké jste si mohli v životě koupit. Základ je z Fiatu 500 a baterie umožňují dojezd 80 km. Vyrobeno bylo 500 kusů. Výsledná cena nebyla zveřejněna.

Foto: RM Sotheby's

Největší sbírka vozů značky Ford byla na prodej v červnu. Den Hartogh Museum zavřelo brány a všechny vozy, které byly desetiletí uchovávány a opečovávány, šly do prodeje. Bylo to více než 200 aut a 50 motocyklů.

Foto: Bonhams

Ford Thunderbird (1956), který vlastnila Marilyn Monroe. Prodáno v síni Julien’s Auctions v přepočtu za necelých osmnáct milionů korun.

Foto: Juliens Auctions

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků