Hlavní obsah

Porsche Panamera: sport a luxus v jednom

Když nepočítáme SUV Cayenne, jde o první pokus Porsche proniknout na trh luxusních automobilů se čtyřmi dveřmi. Nové Porsche Panamera se řadí do segmentu luxusních sedanů a bude si konkurovat například s Maserati Quattroporte, BMW M5 nebo Jaguarem XJ. Název vozu Panamera byl odvozen od názvu závodu Carrera Panamericana.

Porsche Panamera: sport a luxus v jednom

Panamera se od začátku začne nabízet se třemi benzínovými motory, později by měl přibýt i hybrid a spekuluje se i o turbodieselu, který si již našel cestu do SUV Cayenne. Základem bude 3,6 litrový šestiválec s výkonem 300 koní. Verze S dostane osmiválec s výkonem 405 koní a vrcholnou nabídku bude přestavovat přeplňovaná verze Turbo, jenž bude mít pod kapotou stádo 500 koní.

:. Design je znamenitý, otázkou je, kolik bude díky skosené střeše místa pro hlavy cestujících vzadu. Foto: Porsche

Standardně budou poháněná zadní kola (motor je pro Porsche netypicky umístěn vepředu), u některých motorizací ale bude možné dokoupit pohon všech čtyř kol.

V Lipsku vyráběná Panamera se ve světové premiéře představí na ženevském autosalonu v březnu příštího roku; o pár měsíců později bude zahájen prodej zákazníkům. Ceny se pohybují od 80 tisíc euro do 125 tisíc euro, tedy přibližně od 2 miliónů korun za šestiválec po 3 125 000 korun za verzi Turbo.

:. Panamera: když si odmyslíte dvoje dveře, máte před sebou model 911. Foto: Porsche

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků