Hlavní obsah
 

Pařížský autosalon letos slaví 120 let. Podívejte se, jak kdysi vypadal

Píše se rok 1898 a francouzská Paříž je Silicon Valley automobilového průmyslu své doby. Bratři Renaultové prodali své první auto, rodinná firma Peugeot jich už tehdy vyráběla víc než stovku ročně. A pařížský autoklub se rozhodl uspořádat výstavu, na které by se svět dozvěděl o posledních inovacích. Tak se zrodil pařížský autosalon, francouzsky zvaný Mondial de l'Automobile, který ve čtvrtek 4. října otevřel své brány pro veřejnost.

 
Pařížský autosalon letos slaví 120 let. Podívejte se, jak kdysi vypadal

Původně se autosalon konal v Tuilerijských zahradách, později na Champs-Élysées. V roce 1962 se přestěhoval na výstaviště Porte de Versailles, kde je pořádán dodnes.

Za dobu svého konání viděl snad všechna ikonická auta historie - Citroën DS, na který se v roce 1962 přijel osobně podívat tehdejší francouzský prezident Charles de Gaulle, je jen jedním z nich.

I letos nechyběly světové premiéry. Kromě několika nových aut zavedených výrobců, jako např. Mercedes-Benz třídy B a BMW řady 3 gen. G20 jsme také byli svědky představení čínské automobilky GAC a vietnamské značky VinFast, které plánují v příštích letech vstoupit na evropské trhy. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků