Hlavní obsah
Opel Monza Concept 2013 Foto: Opel

Nový Opel Insignia přijde v roce 2017

Druhá generace modelu Opel Insignia přijde na trh v roce 2017. Vzhled auta by měl následovat velmi pozitivně hodnocený koncept Monza.

Opel Monza Concept 2013 Foto: Opel
Nový Opel Insignia přijde v roce 2017

Opel má ve svém programu model Insignia už dlouho. Moc dlouho. Už od roku 2008. A ještě tam dost dlouho zůstane. Opel totiž teprve připravuje nástupce, který se představí pravděpodobně příští rok a do prodeje půjde až v roce 2017.

Opel Monza Concept 2013

Foto: Opel

Auto bude o kousek větší, než je současná generace. Rozvor by se podle časopisu Car měl zvětšit o 10 cm. Díky tomu by se měl zvětšit i prostor pro nohy. Jak to bude s obestavěným prostorem, to však nevíme.

Tohle je totiž asi největší problém dnes prodávaného vozu, který i přes velké rozměry nemá uvnitř zrovna přebytek místa. Můžou za to třeba ohromné dveře, které napříč ubírají místo pro lokty.

Design, i když poněkud umírněný, by měl vycházet z konceptu Monza, představeného v roce 2013 ve Frankfurtu. Samozřejmě, že vůz nedostane velké křídlové dveře nebo kompletně digitální přístrojovou desku. Každopádně bude v novém modelu méně místa na hlavu, a to především vzadu.

Opel Monza Concept 2013

Foto: Opel

Auto by totiž mělo vypadat spíš jako čtyřdveřové kupé, než jako přerostlý sportovní hatchback, jak to Monza předvedla. Každopádně by nový vůz měl mít znatelně méně kil – ubrat by se jich mělo až 130!

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků