Hlavní obsah
Nová Kia Soul v detailech Foto: Kia

Nová Kia Soul výrazně protáhne svůj dojezd

Když se Kia Soul před lety představila, jen málokdo tušil, že se dočká takového úspěchu. Tohle auto totiž začalo novou generaci automobilů pro radost. A teď pokračuje v inovacích - další generace bude čistě elektrická a protáhne dojezd.

Nová Kia Soul v detailech Foto: Kia
Nová Kia Soul výrazně protáhne svůj dojezd

O tom, že Kia Soul se zřekne svého spalovacího motoru a přesedlá pouze na elektřinu, jsme už psali. [celá zpráva] Byla to pravda, ale jedna informace chyběla. Co bude s dojezdem? Ten současný při 30 kWh kapacity akumulátorů byl asi 250 km. Není to málo, ale také to není nic extrémního.

O nové generaci se dosud jen mluvilo a firma vydala dvě fotografie s detaily karoserie. Zatím ale auto představeno nebylo. Čekáme na víc, ale nějaké informace se přece jen objevily. Tak například ta, že nová Kia Soul dostane nové akumulátory, a to s kapacitou 39 a 64 kWh. Oba sety se už dnes používají, a to v modelech Kia Niro a Kia Kona. Tak by se měl dojezd zvýšit na 300 a 500 km, což už je pořádná porce kilometrů.

Kia Soul 1.6 T-GDI

Foto: LL, Novinky

Automobil, který bude mít zanedlouho premiéru na autosalonu v Los Angeles, by pak měl navíc přivézt opravdu bohatou výbavu v interiéru v rámci infotainmentu. Ostatně elektrickému vozu bude jistě hodně slušet nějaká moderní přístrojovka.

Bude zajímavé také počkat, s jakou vyrukuje Kia v rámci konektoru. Pravděpodobně jich bude mít k dispozici několik. Pro USA CHAdeMO a pro Evropu nově CCS.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků