Hlavní obsah
Přední nárazník se zdá být výrazněji tvarovaný. Foto: Hyundai

Nošovický extrém: Hyundai ve Frankfurtu představí limitovanou edici i30 N

Hyundai na zářiový autosalon ve Frankfurtu chystá specialitu pro milovníky ostrých hatchbacků. Model i30 N dostane limitovanou edici. Zatím jí Korejci říkají Project C.

Přední nárazník se zdá být výrazněji tvarovaný. Foto: Hyundai
Nošovický extrém: Hyundai ve Frankfurtu představí limitovanou edici i30 N

V Nošovicích vyráběný hatchback i30 se svou sportovní verzí N už chlubí přes dva roky, ovšem je na čase hru ještě posunout. Vznikne edice limitovaná 600 kusy.

Oranžové prvky odkazují na testovací centrum automobilky.

Foto: Hyundai

Novinka zvaná Project C má řadu stylistických vylepšení a dynamických detailů včetně odlišného spoileru a detailů na náraznících. Speciální edici zatím vidíme jen jako maskovaný prototyp. Devatenáctipalcová kola jsou prý inspirovaná motoristickým sportem.

Odlišné jsou i disky kol.

Foto: Hyundai

Hyundai i30 N Project C má být i díky dílům z karbonu o poznání lehčí než standardní i30 N, ovšem přesná čísla zatím nejsou známa. Vůz je na prvních fotkách maskovaný tmavě oranžovými fóliemi a stylizovaným velkým „C“, jež bylo inspirováno okruhem „Area C“ pro testování a vývoj vysokovýkonných vozidel Hyundai ve výzkumném a vývojovém centru v korejském Namyangu. Právě odtud i ono „C“ v názvu.

Hyundai i30 N (2017)

Foto: Hyundai

Speciální edice bude nabízena na vybraných evropských trzích v závěru letošního roku. O ceně a dostupnosti na českém trhu zatím automobilka mlčí. Stejně jako například o tom, jestli dojde i k navýšení maximálního výkonu.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Hyundai na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků