Hlavní obsah
Ford Kuga PHEV. Foto: Milan Lažanský, Novinky

Nenabíjejte své plug-in hybridní kugy, říká Ford. Mohou vzplanout

Ford Kuga PHEV postihlo několik požárů, které pravděpodobně souvisí s vysokonapěťovou baterií. Automobilka tedy prozatím pozastavila jejich prodej a majitelům již prodaných aut doporučila, aby je nenabíjeli.

Ford Kuga PHEV. Foto: Milan Lažanský, Novinky
Nenabíjejte své plug-in hybridní kugy, říká Ford. Mohou vzplanout

Automobilka Ford pozastavila prodeje plug-in hybridní verze modelu Kuga, a to kvůli čtyřem požárům, které podle „informací z terénu“ byly „pravděpodobně způsobeny přehřátím vysokonapěťové baterie“, cituje britský web Autocar zprávu od automobilky.

Týká se to vozů vyrobených před 26. červnem 2020. Lidé, kteří je už mají doma, byli podle britského webu instruováni, aby vůz nenabíjeli, ale používali ho jako „normální“ hybrid, a to do odvolání. To potvrdilo i české zastoupení.

Na celém světě je postižených aut až 27 tisíc, v Česku jich je 50. Majitelé dostanou v nejbližších dnech dopis s informacemi a také pozvánku ke svolávací akci do servisu. Tam bude podle Martina Linharta z českého zastoupení Fordu vozu přidán tepelný štít a upraveno odvětrávání baterie.

Prozatím, když člověk jezdí v režimu „EV Auto“ a nenabíjí baterii z externího zdroje, není se podle Linharta čeho obávat.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Ford na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků