Hlavní obsah
 

Na veletrhu Czechbus zazářily nové autobusy

Na Výstavišti v pražských Holešovicích se návštěvníkům představilo více než 60 autobusů v rámci čtvrtého ročníku Středoevropského veletrhu autobusové dopravy Czechbus 2014. Patnáct nových strojů bylo k vidění v České republice vůbec poprvé.

 
Na veletrhu Czechbus zazářily nové autobusy

Čtvrtý ročník středoevropského veletrhu Czechbus představil autobusy, hromadnou dopravu i garážovou a servisní techniku. Návštěvníci mohli obdivovat historické kousky, minibusy či luxusní coache. Celkem se představilo 17 značek předních domácích i světových výrobců.

„Představují zde výrobci a dovozci z celkem sedmi zemí. Patnáct autobusů jsou úplné novinky, poprvé byly představeny před měsícem na světové premiéře v Hannoveru a teď na veletrhu,“ řekl garant projektu Czechbus Jan Novotný.

Novinka minibus Iveco, který byl vyhodnocen jako autobus a nákladní vůz roku 2015.

Foto: Novinky

Jednou z novinek byla i Setra MultiClass LE business, která kombinuje nízkopodlažní i vysokopodlažní techniku. Nový typ autobusu bude dodáván ve dvou délkách - 12, 33 metru či 13, 04 metru.

Veřejnosti se představila také nová koncepce autobusu Urbino 12 a Urbino 18. Oproti současné verzi je nová konstrukce lehčí, ale zároveň tužší a také pevnější. Mezi jeden z největších trumfů novinky patří nepochybně navýšení počtu sedadel.

Mezi další novinky patří například kloubový nízkopodlažní hybrid Volvo 7900 Articulated EU6 o délce 18 metrů. Dále se na veletrhu představil nejnovější model turistického autobusu střední velikosti s maximální kapacitou 41 míst Anadolu ISUZU - VISIGO EURO VI, prodloužená verze nízkopodlažního příměstského autobusu SOR CN 12 či 14 metrů dlouhý zájezdový autobus MAN Lion´s Coach L a řada dalších typů.

Veletrh byl tentokrát větší, než kterýkoliv z předcházejících. Zaznamenal nárůst o celou jednu třetinu výstavní plochy oproti roku 2013.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků