Hlavní obsah
Šéf Tesly Elon Musk Foto: Stringer, Reuters

Model 3 přivedl Teslu na pokraj krachu, řekl Musk

Těžkopádný start výroby elektromobilu Model 3 přivedl americkou automobilku Tesla až na pokraj krachu. Tesla podle jejího šéfa Muska přicházela o peníze „jako divá”. Od definitivního konce ji dělilo jen pár týdnů a řešit výrobní problémy bylo prý nesmírně obtížné.

Šéf Tesly Elon Musk Foto: Stringer, Reuters
Model 3 přivedl Teslu na pokraj krachu, řekl Musk

Tesla má ambici proniknout s finančně dostupným Modelem 3 z luxusního segmentu na masový trh elektromobilů. Spuštění jeho výroby nicméně po měsíce provázely problémy. Vytyčené ambiciózní výrobní cíle byla automobilka nucena stále oddalovat a nakonec se jí je podařilo splnit jen za cenu enormních nákladů.

Nyní se ale zdá, že jí riskantní sázka vyšla. Po měsících, které Musk popisoval jako "výrobní peklo", se Tesle podařilo vykázat ve třetím čtvrtletí poprvé po dvou letech zisk.

Tesla Model 3

Foto: Tesla

"Člověk by nikdy neměl být sám se sebou spokojený, takže musíme dál tvrdě pracovat - ale myslím, že to nejhorší už jsme překonali," svěřil se Musk začátkem listopadu.

Vůz Model 3 byl v letošním prvním pololetí nejprodávanějším na trhu luxusních aut. Před druhým, automobilem Mercedes C, měl zhruba dvojnásobný náskok. Ve třetím kvartálu Tesla zvýšila tempo výroby a počet hodin potřebných k montáži Modelu 3 se snížil o více než 30 procent. Automobilka těchto vozů smontovala 53 239, a jen nepatrně tak zaostala za kýženým cílem vyrábět jich 5000 týdně.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků