Hlavní obsah
 

Mini poutá na plně elektrickou verzi, nová éra britské ikony je za rohem

U výrobce retro prémiových mrňousů možná v dnešní době překvapí, že sériová plně elektrická verze přichází až nyní. Vždyť právě elektromobily této velikosti dávají největší smysl a už za běžné vozy Mini jsou ochotní zákazníci platit poměrně vysoké sumy. Nyní Britové poutají na premiéru.

 
Mini poutá na plně elektrickou verzi, nová éra britské ikony je za rohem

Už 9. července vstoupí divize BMW Mini do světa elektromobility. Po plug-in hybridních modelech se bude jednat o první sériový elektromobil této značky. Na premiéru zatím poutá přiložené video.

Značka v něm tradičně odkazuje na původní Mini. I to prý překračovalo hranice dosud vídaného. Novinku pak vidíme spíš v náznacích, nejdéle při výjezdu po rampě na parkovišti. Každopádně by se sériová varianta neměla výrazně lišit od konceptu Electric.

Koncept Mini Electric (na snímku) vypadá jako Cooper z budoucnosti. Sériová verze Cooper S E by měla být obyčejnější.

Foto: Mini

Automobilka zatím podrobnější informace úspěšně tají. Spekuluje se však o pojmenování S E a technice příbuzné s BMW i3s. Elektromotor o výkonu kolem 184 koňských sil tu však bude pohánět přední kola. baterie by měla mít kapacitu 33 kWh. Na ostatní si počkejme zřejmě až do premiéry.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků