Hlavní obsah
Jubilejní vozy třídy S před automobilkou Foto: Mercedes-Benz

Mercedes vyrobil už půl milionu současné třídy S, hlavně díky jednomu trhu

Vůz, který na českém trhu začíná na 2,4 milionech korun, už je na světě v půl milionech exemplářích. A to se bavíme o jediné generaci luxusní limuzíny, která je na trhu od roku 2013.

Jubilejní vozy třídy S před automobilkou Foto: Mercedes-Benz
Mercedes vyrobil už půl milionu současné třídy S, hlavně díky jednomu trhu

Mezi luxusními limuzínami je třída S od Mercedesu kultem. Ale také docela masovou záležitostí. Považte, že od roku 2013 vznikla generace W222 už půlmilionkrát. Přitom od roku 1951, kdy můžeme souvislou historii vlajkové lodi sledovat, vznikly těchto vozů jen čtyři miliony.

Příčinu tak vysokých prodejů hledejme především v Číně, kde šla na odbyt třetina těchto modelů. Následují Spojené státy a domácí Německo.

Zajímavé je, že současná generace třídy S vzniká už sedm let výhradně v jedné automobilce, a sice v německém Sindelfingenu. Odtud je distribuována po celém světě, včetně prodloužených variant až po verzi Maybach.

Po této dlouhé štaci je na cestě nástupce. Ostatně, vidět jej můžete i v pražských ulicích. Premiéra je očekávaná v příštím roce. Měl by mít lepší semi-autonomní řízení, masivnější elektrifikaci, revoluční stupeň LED světel a vysouvací kliky z karoserie.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Mercedes na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků