Hlavní obsah
Foto: Jakub Straka

Mazda svolá 174.000 aut kvůli vadným mlhovkám

Japonská automobilka Mazda Motor Corp. se chystá svolat a zkontrolovat přes 174.000 aut po celém světě. Důvodem jsou podle dnešního oznámení firmy vadné mlhovky, které v jednom případě způsobily vznícení nárazníku.

Foto: Jakub Straka
Mazda svolá 174.000 aut kvůli vadným mlhovkám

Není však známo, že by vadná součást způsobila nějakou dopravní nehodu, uvádí se v dnešní zprávě, kterou Mazda předložila ministerstvu dopravy. Automobilka odmítla oznámit, na kolik ji svolání aut přijde.

Mezi svolávanými modely jsou MPV, Roadster a velmi žádaná Atenza. Zpráva o vadné součásti zasáhla Mazdu ve stejný den, kdy firma oznámila, že Atenza získala od své premiéry před rokem již 50 ocenění ve 22 zemích světa. Popularitě Atenzy, zejména na evropský trzích, Mazda připisuje značný podíl na svém zisku za loňský fiskální rok, který dosáhl 50,66 miliardy jenů (432,7 milionu dolarů).

V ČR se akce podle Andreje Barčáka ze společnosti Auto Palace týkala několika desítek vozů MPV, které již Mazda svolala do servisů a kterým mlhovky opravila.

Mazda upřesnila, že svolá 78.000 vozů v Japonsku a zhruba 96.000 v zámoří včetně USA, Kanady a Británie. Firma dodala, že závada u všech tří modelů spočívá v chybném elektrickém vedení k předním mlhovkám.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků