Hlavní obsah

Lucemburská policie koupila dvě tesly. V malé zemi není dojezd problém

V rámci plánu nahradit 10 procent státních aut elektromobily dostala lucemburská dopravní policie dvě nové Tesly Model S. Policisté prý při patrolách denně najedou asi 200 km, takže zhruba čtyřsetkilometrový dojezd vozů má bohatě stačit.

Lucemburská policie koupila dvě tesly. V malé zemi není dojezd problém

S elektromobily se pojí jeden fakt víc než jiné – když dojde baterie, dobít ji trvá velmi dlouho oproti dotankování benzínu. A také si elektřinu nemůžete vzít s sebou do kanystru. Lucemburská policie přesto ve své flotile přivítala dva vozy značky Tesla.

„Dojezd je více než 400 kilometrů, což je na roveň některým benzínovým autům. Když vezmete v potaz, že naše hlídková vozidla najedou každý den zhruba 200 kilometrů, kapacita baterie nebude problém,“ říká Laurent Letz, zástupce velitele lucemburské dopravní policie.

Podle lucemburské ministryně životního prostředí Carole Dieschbourgové je nutné ukázat vůdčí roli a mít strategii ke splnění emisních cílů stanovených pařížskou klimatickou dohodou.

Tesla Model S

Foto: Tesla

Lucemburská vláda vloni představila plán na nahrazení deseti procent flotily vládních aut elektromobily či hybridy. Dvě nové tesly ve vozovém parku dopravní policie jsou jeho součástí.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků