Hlavní obsah

Land Rover Discovery 4 nabídne omlazený vzhled i nižší spotřebu

Britský Land Rover představil model Discovery 4 ve specifikaci pro modelový rok 2012. Mezi hlavní novinky patří úspornější dieselové agregáty a nová osmistupňová samočinná převodovka ZF.

Land Rover Discovery 4 nabídne omlazený vzhled i nižší spotřebu

Land Rover omladil model Discovery 4; toto SUV v modelovém roce 2012 nabídne nižší spotřebu paliva, u motoru 3.0 SDV6 zároveň mírně vyšší výkon. Novinkou je i osmistupňová převodovka ZF 8HP70, která snižuje spotřebu a postupně se dostává i do jiných modelů značek Land Rover a Jaguar. S osmistupňovou převodovkou jsou standardně k dispozici „pádla" pod volantem.

Základem je skvělý motor 3.0 LR-TDV6 o výkonu 211 koní, nově má upravené vstřikování paliva, které snížilo spotřebu a emise. Podrobnosti zatím automobilka neuvedla. U silnějšího turbodieselu se mírně zvýšil výkon, z 245 koní na 256 k.

Nový je i vzhled litých kol a vylepšený audiovizuální a navigační systém. Černobílý displej byl nahrazen barevným, systém nově disponuje technologií Bluetooth, podporuje připojení iPodu a USB.

Nový Land Rover Discovery 4 pro rok 2012 bude v České republice dostupný na podzim. Ceny začínají na částce 1 080 128 korun za verzi se základním turbodieselem (211 k), vrcholem nabídky je verze 3,0 SDV6 HSE (256 k) za 1 508 195 korun.

Aktuální nabídku nových i ojetých vozů značky Land Rover najdete na Sauto.cz.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků