Hlavní obsah
Aston Martin DB10 Foto: Aston Martin

Jediný Aston Martin z nové bondovky bude na prodej, ale nesmí na silnici

Vůz automobilky Aston Martin určený pro nejnovější bondovku Spectre je tak exkluzivní, že ho bude moci koupit pouze jeden člověk. A navíc s ním nebude moci vyjet na silnici, píše na svých stránkách CNN.

Aston Martin DB10 Foto: Aston Martin
Jediný Aston Martin z nové bondovky bude na prodej, ale nesmí na silnici

Aston Martin vytvořil na zakázku celkem deset aut DB10 pro nový film s Jamesem Bondem, který měl v pondělí premiéru v Londýně. Luxusní výrobce aut plánuje jedno z aut nabídnout v aukci příští rok. Vozidlo však nemá potřebné certifikace, aby se s ním mohlo jezdit po silnici. To znamená, že nový majitel ho bude moci pouze umístit do své sbírky a ukazovat ho přátelům.

Jen dva automobily, které se objevily v bondovkách, byly vytvořené speciálně pro daný film a nebyly k dispozici veřejnosti. Před DB10 to byl ještě Jaguar C-X75, kterých bylo vyrobeno pouze sedm pro film. „Je to poprvé, co jsme vytvořili auto, které je zcela na míru pro Bonda,“ řekl mluvčí Aston Martinu David Adams.

Při natáčení poslední bondovky byla celkem zničena auta v rekordní hodnotě 24 miliónů liber (904,1 miliónu Kč), včetně sedmi DB10. [celá zpráva]

James Bond v minulosti řídil řadu aut. Spisovatel Ian Fleming nechal Bonda ve svých románech, podle kterých se filmy začaly natáčet, řídit bentley. Ve filmech již slavný agent řídil také BMW, Lotus Esprit, který byl dokonce obojživelný, a jeho majitelem je dnes šéf automobilky Tesla Motors Elon Musk, sportovní model Toyota 2000GT, Alfu Romeo, ford či AMC Hornet.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků