Hlavní obsah

Hyundai chystá další konkurenci pro Fabii a nové SUV 

Francouzský autosalon už řečeno frází klepe na dveře. Tentokráte odhalíme dvě světové premiéry, které si na svůj stánek připravil korejský Hyundai.

Hyundai chystá další konkurenci pro Fabii a nové SUV 

Centrální pódium si při své světové premiéře zabere nový vůz i20, který by se měl stát nejprodávanějším vozem evropské řady modelů Hyundai. Spolu s modelem i20 bude také představen sedmimístné SUV iX55 a Santa Fe jako studie s hybridním motorem.

Nový vůz i20, který bude představen na evropských trzích na jaře roku 2009. Vůz byl navržen v evropském centru designu firmy Hyundai v Německu. Pětidveřový i20 využívá delší rozvor než jeho předchůdce Getz. Více podrobných technických informací ke konkurentovi Škody Fabie, Fordu Fiesta, Peugeotu 207 a dalších malých automobilů zatím Hyundai nesdělil.

:. Konkurent Fabie, Hyundai i20. Foto: Hyundai

SUV iX55 - sedmimístné a pro Evropu

Sedmimístné SUV iX55 se ve stánku Hyundai na pařížském autosalonu poprvé představí ve finální podobě. iX55 je postaveno na základě modelu Veracruz, který je již v prodeji na severoamerickém trhu. Model iX55 byl přepracován údajně tak, aby vyhovoval evropským požadavkům a stylu jízdy.

Prostoru pro posádku a zavazadla by korejská novinka měla nabízet dostatek. Třetí řada sedadel se dá složit a vytvoří tak zavazadlový prostor o objemu 598 litrů, při složení i druhé řady sedadel prostor naroste na 2 457 litrů.

O pohon se stará třílitrový šestiválcový turbodiesel s výkonem 240 koňských sil (0-100 km/h - 10,4 sekundy). Spotřeba vozu dosahuje dle údajů výrobce nikterak oslnivých 9,4 l nafty na100km.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků