Hlavní obsah
1924 Citroën Type C 5 HP Foto: Citroën

Historický vůz přímo od výrobce: Citroën se zbavuje 65 aut ze své sbírky

Pokud chcete historické vozidlo a hledáte solidního prodejce, který vás nevezme na hůl, kupte si ho přímo od výrobce. Citroën bude prodávat 65 vozidel ze své historické sbírky, aby uvolnil místo novým autům.

1924 Citroën Type C 5 HP Foto: Citroën
Historický vůz přímo od výrobce: Citroën se zbavuje 65 aut ze své sbírky

Restaurátorská dílna Citroënu je dnes v Aulnay-sous-Bois a čítá více než 700 vozidel. Zanedlouho se ale bude přesouvat do L'Aventure Peugeot Citroën DS v Sochaux. A tak každé kolo, které nebude třeba přesouvat, je dobré. Nejen proto bylo vybráno 65 vozidel, která půjdou 10. prosince do velké aukce.

Jde o vozy, jichž má firma ve sbírkách několik kusů, takže tím historická komplexnost neutrpí. Některá z aut jsou skutečné pojmy, jiné zase nemají VIN, takže nemohou na silnice ani jako veterány. Jsou zde i předvýrobní vozy, unikáty… A k nim pak přijdou drobné plakáty, reklamní letáky, oblečení, brožury a dokonce i karosářské panely, které dosud byly ukryty ve skladech.

Citroën si od výtěžku slibuje ještě to, že získá víc peněz na odkup jiných unikátů, které se pak postaví bok po boku už dnes vlastněných vozidel. Chtějí více posílit sbírku tak, aby byla opravdu unikátní k roku 2019, kdy značka slaví sté výročí.

Zájem mohou mít lidé, kteří hledají něco od Typu C z roku 1924 až po Citroën C4 Cactus z roku 2014.  Podívejte se na pár z nich.

1933 Citroën Rosalie 10 NH

Foto: Citroën

1953 Citroën Traction Avant 11 B Testovací vozidlo

Foto: Citroën

1973 Citroën GS Phase 1

Foto: Citroën

1979 Citroën Mehari 4x4 Verte

Foto: Citroën

1983 Citroën Eco 2000

Foto: Citroën

1993 Citroën Xantia Berline 2.0 L 16V - předvýrobní série

Foto: Citroën

2001 Citroën Berlingo Escapade Sbarro

Foto: Citroën

2008 Citroën C3 Picasso HDI - výstavní exponát pro autosalon v Paříži

Foto: Citroën

2014 Citroën C-Elysse WTCC

Foto: Citroën

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků