Hlavní obsah

Geely hodlá do divize Volvo Car investovat 900 miliónů dolarů

Největší čínská soukromá automobilka Geely hodlá investovat 900 miliónů dolarů (asi 17 miliard korun) do švédského výrobce osobních vozů Volvo Car, kterého nyní kupuje od amerického koncernu Ford Motor za 1,8 miliardy dolarů.

Geely hodlá do divize Volvo Car investovat 900 miliónů dolarů

Podnik tak počítá v rámci převzetí Volva s celkovými výdaji 2,7 miliardy dolarů. Předseda společnosti Li Shufu uvedl, že částka zbývající po odečtení kupní ceny bude vynaložena na rozšíření výroby. Upozornil, že firmy Geely a Volvo Car budou nadále působit samostatně a budou vyrábět každá své automobily.

"Volvo pochází ze Severní Evropy a je zakořeněno ve Švédsku. Volvo by již nebylo Volvem, pokud by bylo z této země vytrženo," prohlásil Li. "Geely a Volvo budou v budoucnosti jako bratři, ne jako otec a syn," dodal.

Šéf Geely Li Shufu si třese rukou se zástupcem Fordu Lewisem Boothem.

Foto: Bjorn Larsson Rosvall, Reuters

Geely podepsala smlouvu o převzetí Volvo Car v neděli. Transakce je dosud největší čínskou akvizicí zahraniční automobilky. Ford koupil Volvo Car v roce 1999 za 6,5 miliardy dolarů od švédské skupiny Volvo, která se nyní soustřeďuje na výrobu nákladních vozů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků