Hlavní obsah
Ford S-Max a Galaxy pro rok 2020 Foto: Ford

Ford vylepšuje svou rodinnou dvojici, Galaxy už může být i luxusní

Oblíbené MPV Ford S-Max a Ford Galaxy dostaly vylepšení. Týká se především výbavy, kdy všechny verze získaly mnohem víc doplňků a Galaxy dokonce i luxusní odnož Vignale.

Ford S-Max a Galaxy pro rok 2020 Foto: Ford
Ford vylepšuje svou rodinnou dvojici, Galaxy už může být i luxusní

Už proběhly informace o tom, že s modely S-Max nebo Galaxy je to nahnuté. Segment MPV neustále klesá v prodejích, takže by mohly následovat své menší sourozence, kteří už dospěli ke svému konci.

Jenže trh s MPV přece jen ještě neumřel úplně a zrovna S-Max je oblíbený vůz ve své kategorii a Galaxy je jedno z mála aut, které nabídne víc pohodlných míst i pro velké rodiny. A tak Ford modely zatím stále drží, a naopak jim přihrává další výbavu, aby byly ještě atraktivnější.

Sportovnější S-Max už verzi Vignale má, takže zde novinky jsou hlavně ve výbavě ostatních verzí.

Foto: Ford

Vozy pro rok 2020 poznáte podle nové masky, která mění tvář auta docela výrazně. Není to změna dramatická, ale stále hodně viditelná. Maska je větší a oblejší, vstupy vzduchu pod ní pak získaly nový tvar, když nejvyšší verze mají stříbrné orámování.

Oba vozy ve výbavách Trend a Titanium dostávají ve standardu rozměrné pohodlné sedačky, které se dají nastavovat v osmnácti směrech a mají i atest o dobré podpoře zad. Auta také dostala FordPass Connect, což je infotainment, který má v sobě wi-fi hotspot s možností připojení až deseti přístrojů. Samozřejmě že novinky jsou třeba v nových kolech a dalších drobnostech.

Vignale je vrchol

Také velké Galaxy se nyní dostává do sekce luxusních modelů s označením Vignale. Tu před mnoha měsíci zavedl Ford jako reakci na to, že ohromné množství zákazníků nakupovalo auta v té nejvyšší výbavě a s mnohými doplňky k tomu. A tak značka vyšla vstříc těmto zákazníkům a připravila stupeň, který je zahrne velkým luxusem. Třeba je zde použita kůže na obšití i středového tunelu, najdete tu hliníkové pedály, vyhřívaný volant, ventilovaná a vyhřívaná přední sedadla, adaptivní tempomat apod.

Zmodernizované vozy se na český trh dostanou pravděpodobně ještě do konce roku, zatím není jasné, jak se bude hýbat s cenami.

Galaxy je oblíbené auto díky své velikosti a prostornosti

Foto: Ford

Přístrojovka Fordu Galaxy Vignale je obšita kůží

Foto: Ford

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Ford na Sauto.cz.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Mini na Sauto.cz.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Mini na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků