Hlavní obsah

Ferrari F40 a další Pininfarinovy skvosty

Ve věku 85 let zemřel v noci na úterý proslulý italský automobilový návrhář Sergio Pininfarina, šéf stejnojmenné slavné automobilové designérské firmy. Přinášíme přehled jeho nejzajímavějších designérských návrhů automobilů.

Ferrari F40 a další Pininfarinovy skvosty

Turínský rodák Sergio Pininfarina šéfoval slavné designérské značce od roku 1966. Italská karosárna, založená v roce 1930, tvořila zejména pro italské výrobce. Pininfarina měl v druhé polovině dvacátého století mimořádný význam na tom, jak vypadaly modely od Ferrari. Pininfarina tvořil také pro Fiat, Lancii a Alfu Romeo.

Jeho design je ceněn pro jednoduchost, nekomplikovanost a čistou eleganci. Pininfarinův podpis najdete kromě italských aut také pod několika Peugeoty (404, 504, 406 Coupé), ale také u Daewoo (model Nubira), Hyundai (Matrix), Mitsubishi (Pajero) nebo Volva (kabriolet C70).

Zvolit nejlepší auta s logem Pininfarina je nemožné, následující fotografie ukazují pětici sériových aut, která mají i po letech nadčasové tvary, za kterými se ohlédne nejenom milovník automobilů.

Ferrari F40

Foto: Ferrari

Ferrari Dino

Foto: Ferrari

Fiat Coupé

Foto: Fiat

Peugeot 406 Coupé

Foto: Peugeot

Jaguar XJS (1976)

Foto: Jaguar

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků