Hlavní obsah

ElektroMini již příští rok

Splnění emisních limitů vydaných Evropskou unií si vyžádá postupné nasazování ekologičtějších vozidel v průběhu celého období. Nevyhne se tomu ani automobilka Mini, která již příští rok odhalí svůj vůz s elektropohonem.

ElektroMini již příští rok

Ovšem elektromobil nebude jen tak pro každého. Kdo by čekal stejné výkonové parametry jako u zážehové verze, ten bude zklamán. Společnost Hybrid Technologies, která vůz vyvíjí, slibuje, že automobil zpočátku bude mít dojezd 200 km, ale v průběhu let by se měl zvednout. Výzkum lithiových akumulátorů totiž pokračuje stále kupředu a již nyní to vypadá, že se blýská na lepší časy - tedy alespoň v Japonsku u Hondy. Ta už před rokem oznámila, že vytvořila lepší typ akumulátoru, který by měl zvládnout i trojnásobný dojezd.

Ale zpátky k Mini. Maximální rychlost vozu bude 128 km/h, což je jistě postačující hodnota - vždyť v drtivé většině bude jezdit vůz ve městě. Ovšem asi největší překážkou na větší rozšíření je cena. Podle prvních zpráv by mělo elektroMini stát až dvojnásobek toho, co zážehová verze.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků