Hlavní obsah
Renault Arkana Foto: Renault

Dostupné SUV-kupé Renault Arkana se údajně chystá i do Evropy

Pokud vám na trhu chybí něco jako dostupné BMW X6, Renault možná bude mít řešení. Slova produktového šéfa francouzské automobilky totiž naznačují, že Arkana nezůstane jen v Rusku.

Renault Arkana Foto: Renault
Dostupné SUV-kupé Renault Arkana se údajně chystá i do Evropy

O Renaultu Arkana se před více než rokem hodně mluvilo. Vždyť segment SUV se sníženou střechou v podstatě vynalezlo BMW se svou X6 a od té doby zůstával vyhrazen prémiovým značkám. Renault to měl změnit, ovšem Arkana nakonec zůstala vyhrazena ruskému trhu.

Elegance ani světlá výška Arkaně nechybí.

Foto: Renault

Francouzský web DownShift nyní ale přichází s informací, že tomu tak nadále nebude. Odkazuje se na produktového šéfa Renaultu, Kassaie Koupaie. Podle něj se má Arkana v roce 2021 představit v evropské verzi a zařadit se mezi Captur a Kadjar.

Ovšem neobejdete se to bez úprav na technice, možná i lehké modifikace vzhledu. Odlišné mají být motory, což je vzhledem k přísnějším unijním emisním předpisům logické.

Vzhledem k tomu, že Arkana stojí na starších základech a příbuzná je v dnešní době především s Dacií Duster, vyloučeno není ani to, že by evropská verze stála na úplně odlišné plošině než té ruské.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Renault na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků