Hlavní obsah
Takzvanou bílou tmu neradno podceňovat. (Ilustrační foto) Foto: Profimedia.cz

Do nehody v bílé tmě nabouraly dvě policejní auta i odtahovka

Jízda po zasněžené silnici má svá specifika, k nimž patří výrazně delší brzdná dráha oproti suché či mokré vozovce. Pokud se přidá mlha nebo sníh zvířený od projíždějících aut, jediná rada je nad zlato – jet tak, abyste byli schopni zastavit na vzdálenost, na kterou vidíte. V Kanadě se to minulý týden nepovedlo.

Takzvanou bílou tmu neradno podceňovat. (Ilustrační foto) Foto: Profimedia.cz
Do nehody v bílé tmě nabouraly dvě policejní auta i odtahovka

Minulou neděli bylo na dálnici nedaleko kanadského Montrealu zcela bílo a řidič odtahovky Sebastien Cote zrovna po dálnici jel. Cestou potkal dvě policejní auta, za která se napojil a jež před ním zvířila sníh tak, že toho moc neviděl. A když konečně uviděl, bylo pozdě.

L'imprevue de ma journée !!!

Posted by Sebastien Cote on Sunday, 20 January 2019

Ta dvě policejní auta totiž nabourala do nehody několika vozidel, ke které mohla jet – detaily nejsou známy. Jedno z nich stálo napříč dálnicí a v časovém úseku, který měl řidič odtahovky na reakci, nebylo možné se mu vyhnout. A ani zastavit, jak si řidič s křikem uvědomil.

Nemáme zprávy o žádných zraněných, ale policisté mohou hovořit o štěstí, že zůstali ve svých autech. Kdyby už stihli vystoupit a stáli před nárazem odtahovky vedle vozů, mohlo to s nimi dopadnout opravdu špatně.

Co to znamená pro ostatní řidiče? Ta fráze je poměrně otřepaná – přizpůsobit rychlost jízdy podmínkám na silnici. Bílá tma, tedy podmínky nikoliv nepodobné tomu, co vidíme na videu, byla přítomna i u největší nehody na české dálnici D1 z roku 2008, při níž havarovalo více než sto aut.[celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků