Hlavní obsah

Crossover Concept: I ty, Mini?

Kategorie SUV je ve své podstatě zbytečná: ne z nějakého ekologického důvodu, ale kvůli tomu, že velká a vysoká auta jsou neohrabaná, v terénu skoro nepoužitelná a nezvládnou nic lépe než řekněme kombi s pohonem 4x4. A Mini chce v Paříži představit SUV.

Crossover Concept: I ty, Mini?

Buď se vlastníci značky zbláznili nebo mají smysl pro humor a zkoušejí, co veřejnost vydrží. Nebo je všechno úplně jinak? Mini Crossover Concept, jak se tento koncept nazývá je prvním Mini s délkou přes 4 metry, prvním Mini s pohonem obou náprav a prvním Mini, které je vysoké metr šedesát. I přes tyto úpravy je typický vzhled moderních Mini zachován.

:. Mini nemá čtyři, ale pět dveří. Foto: Mini

Uvnitř jsou čtyři samostatná a posunovatelná sedadla a čtyři, respektive pět dveří (zadní pravé dveře mají jedny asymetricky výklopné). Interiér nese klasické znaky Mini, je ale laděn poněkud bláznivěji - například obrovské centrální hodiny nahradilo cosi, co vypadá jako globus, který se obsluhuje dotykově.

:. Místo tradičních kulatých hodin je uprostřed dotykový globus. Foto: Mini

Koncept má pohon všech kol, ale Mini už neříká, jakou technologii použilo. Ticho je i v případě použitého motoru. Jasno ani není v tom, zda by se model vyráběl sériově. Velkou měrou však může rozhodnout reakce veřejnosti právě na autosalonu v Paříži.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků