Hlavní obsah
Citroën Spacetourer Foto: Citroën

Citroën přestavěl Spacetourer na stylový obytňák

Nový koncept od dvojitého šípu se jmenuje Citroën Spacetourer The Citroënist. Mezi přestavbami dodávek na obytné vozy zaujme především svým funky pojetím, jak je u dnešních citroënů zvykem.

Citroën Spacetourer Foto: Citroën
Citroën přestavěl Spacetourer na stylový obytňák

Těžko říct, jestli Citroën novým konceptem naznačuje dobrodružnou verzi pro sériovou výrobu, nebo jde prostě jen o designové cvičení. Každopádně v kempu by něco takového určitě poutalo pěknou pozornost.

Zvenčí dostal Spacetourer dvojbarevné lakování s červenými doplňky. Stejný motiv se opakuje i na kolech a v interiéru. Ten je rozšířen pomocí lůžka pod výklopnou střechou. Tedy o klasickou nástavbu, kterou známe z Volkswagenu California či Mercedesu Marco Polo.

Uvnitř dále najdete i obrazovky či sezení se stolečkem. Pohon je standardní. Tedy dvoulitrový diesel o výkonu 150 koní v páru s manuální šestistupňovou převodovkou. Od specialisty, společnosti Dangel, je tu pak pohon všech kol. Spolu se zvýšeným podvozkem by vás tak tato studie v terénu dovezla o poznání dále, i s bicykly a lůžky. Pokud se něčeho podobného dočkáme v sérii.

Více se už v rámci výstavní premiéry dozví návštěvníci autosalonu rekreačních vozů ve francouzském Le Bourget, který se koná od 28. září do 6. října.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Citroën na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků