Hlavní obsah
Studie X7 Pick-up se předvádí s naloženým motocyklem. Foto: BMW 3x

BMW postavilo obří pick-up, základy má v X7

BMW už si párkrát s pick-upy hrálo, třeba u M3 generace E90. Nyní, dostala montérky řada X ovšem opět jen v rámci konceptu. Na sériovou výrobu podobné auto šanci nemá.

Studie X7 Pick-up se předvádí s naloženým motocyklem. Foto: BMW 3x
BMW postavilo obří pick-up, základy má v X7

Návštěvníci letošní akce BMW Motorrad Days uvidí, kromě celé řady speciálních motocyklů, i jednu skutečně exkluzivní záležitost – BMW X7 Pick-up. Za unikátní přeměnou stojí podobně jako u Škody Mountiaq stážisté, kteří ji provedli ve spolupráci s divizemi stavby koncepčních vozů a modelování v mnichovské továrně BMW.

Vozidlo je postaveno na základě modelu BMW X7, nejluxusnějšího a nejnovějšího přírůstku do rodiny BMW X. Jedinečný vůz kombinuje techniku modelu BMW X7 xDrive40i o výkonu 250 kW, tedy 340 koní, s konceptem pětimístného luxusního pick-upu.

Karoserie je prostě uříznuta za zadními dveřmi.

Foto: BMW

Ručně vyrobená nákladová plocha se vyznačuje povrchem z leštěného dřeva, praktické je výškově nastavitelné dvouúrovňové vzduchové odpružení a nechybí ani mnoho špičkových detailů výbavy. Přestavbu dotváří motocykl BMW F 850 GS umístěný přímo na nákladové ploše.

Korba má dřevěné obložení.

Foto: BMW

Délka nákladové plochy se mění od 140 cm pokud je zavřená, až po 200 cm při otevřeném stavu. Díky využití uhlíkových kompozitů na střeše, zadních dveřích a zadním výklopném víku bylo možné proti sériovému modelu dosáhnout úspory dalších 200 kg, a to i přes fakt, že karoserie je o 10 cm delší.

Je však jasné, že něco takového ve skutečnosti Bavoři v plánu nemají. I když zvěsti o opravdovém off-roadu, který by vznikal ve spolupráci s Toyotou pro východní trhy, tady rozhodně jsou.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků