Kdo chce opravdu velké auto se silným motorem, ten si pořídí Opel Insignia GSi. [celá zpráva]

Komu ale stačí něco menšího, může si koupit Opel Adam S (představený už v roce 2014 a prodávaný s velkým úspěchem) nebo o kousek větší Opel Corsa. Opět má v názvu S a bohužel to vypadá, že Peugeot po převzetí značky Opel zcela zařízl divizi OPC, protože opět tu je auto se vzhledem OPC, ale bez tohoto jména.

Opel Corsa S

Opel Corsa S

FOTO: Opel

Opel Corsa S

Opel Corsa S

FOTO: Opel

Corsa dostala kompletní bodykit, včetně předního i zadního nárazníku, difuzoru, zadního křídla nebo velkých sedmnáctipalcových kol. Samozřejmě že autu sluší i LED diodová denní světla nebo chromovaný výfuk. Uvnitř pak je volant se zploštělou spodní částí, červený dekor na přístrojovce a ohromná sportovní sedadla Recaro.

Opel Corsa S

Opel Corsa S

FOTO: Opel

Opel výbavu nezanedbal, takže je tu třeba tempomat nebo Radio R 4.0 IntelliLink s konektivitou Apple CarPlay and Android Auto.

Ale samozřejmě to hlavní je pod kapotou. Stejně jako v Opelu Adam S je to zážehová přeplňovaná čtrnáctistovka s výkonem 112 kW (150 koní), která svůj výkon přenáší na přední kola přes šestistupňovou manuální převodovku.

Auto zrychlí z klidu na stovku za 8,9 sekundy a maximální rychlost je 207 km/h. Cena pro českou republiku zatím není známá.