Mercedes už osm let provozuje vlastní carsharingovou platformu Car2Go, která má tradiční pojetí. Miniaturní Smarty ForTwo nebo větší Mercedesy A stojí na ulici, lidé si je objednají přes internet nebo mobilem, přijdou, zákaznickou kartou auto odemknou, odjedou, kam chtějí, auto zase kdekoliv zamknou a jejich jízda je účtovaná na minuty.

Jenže Mercedes vidí budoucnost v tom, že majitelé vozů Mercedes-Benz se zaregistrují u automobilky, ta jim dá do vozu podobné zařízení, jako je u Car2Go a ve chvíli, kdy nebude auto využívané, objeví se v internetové nabídce a lidé si ho budou moct půjčit.

Tuhle vizi představil sám vedoucí celého koncernu Dieter Zetsche. Bohužel neupřesnil, jak to bude s pojištěním, vrácením auta majiteli na místo apod. Pravděpodobně by se však nemohlo platit kartou, ale rovnou majiteli hotově, protože platba kartou ještě není okamžitá. Druhou možností je platba online, ale přes jakýsi nabitý kredit. První podobný projekt by měl odstartovat v USA a Německu.

Dieter Zetsche navíc upozornil, že tahle technologie bude součástí velké změny automobilky. Bude například součástí velké elektromobility, nejmodernější konektivity a hlavně autonomního řízení. Tím by se vyřešily problémy s pojistkou, vrácením vozu apod.