Pokud svět motorů sledujete pravidelně, budou vám tvary nového konceptu BMW 2002 Hommage Turbomeister povědomé. Jak by také ne, vždyť jde o automobil představený letos na prestižní výstavě Concorso d’Eleganza Villa d’Este. Oranžové auto, které vidíte nyní, má pouze jiné lakování karoserie a přidané polepy. A „zlatá” kola.

Coby technický základ bylo použito BMW M2, což je patrné zejména při pohledu z profilu. Design modelu 2002 Hommage zcela evidentně odkazuje na původní 2002 Turbo. Jde zejména o přední masku, široký rozchod kol a nízkou karoserii.

BMW 2002 Hommage Turbomeister

BMW 2002 Hommage Turbomeister: tady jasně poznáte současné BMW M2.

FOTO: BMW

Pro přední část je typická příď směřující do špičky, výrazný přední spoiler, poté horizontální rozdělení zádi na dvě části nebo zadní svítilny. Vypadalo to fantasticky v sedmdesátých letech, vypadá to fantasticky v italské verzi, i v té nejnovější, v oranžovo-černém kabátu, který se představil právě na výstavě v Pebble Beach v Kalifornii.

Nápis Turbomeister je vtipným odkazem na jistý alkoholický nápoj, jehož název se na závodním provedení modelu 2002 turbo objevoval do té doby, než to bylo zakázané.

BMW 2002 Hommage concept

BMW 2002 Hommage Concept - původní koncept z italské přehlídky

FOTO: BMW

BMW 2002 Hommage Turbomeister

BMW 2002 Hommage Turbomeister

FOTO: BMW

Pokud si chcete prohlédnout plně funkční koncept 2002 Hommage, další informace a fotografie najdete v dřívějším článku. [celá zpráva]

BMW 2002 Hommage Turbomeister

BMW 2002 Hommage Turbomeister

FOTO: BMW