Série 02 vznikla u BMW před padesáti lety a byla to odpověď na nástup sportovních vozů různých světových značek. Neue Klasse mělo mezi sebou i 2002 turbo, což bylo vůbec první sériové přeplňované BMW. Dvoulitr tehdy přeplňovalo turbodmychadlo KKK a nabízel tak výkon 125 kW a točivý moment 240 Nm. Bohužel auto bylo představeno na začátku palivové krize, takže moc zákazníků si ho neobjednalo.

Na Concorso d‘Eleganza Villa d’Este, prestižní automobilové přehlídce historických vozů a motocyklů, tak bude krásný koncept motocyklu BMW R 5 Hommage následovat i kupé 2002 Hommage concept.

Video

BMW 2002 Hommage concept

Zdroj: BMW

Na první pohled je zřejmé, že tohle není komplet nové auto, ale jde vlastně o přestavěnou dvojkovou řadu. Poznáte to hlavně na tvaru střechy a oken. Vpředu pak už je komplet nové ustrojení s jednoduchými světly, oddělenými mlhovkami a výrazným pruhem oddělujícím horní část karoserie od té spodní.

BMW 2002 Hommage concept

BMW 2002 Hommage concept

FOTO: BMW

BMW 2002 Hommage concept

BMW 2002 Hommage concept

FOTO: BMW

Tady je provedení z karbonu a odděluje dokonce vrchní část matnou od lesklé spodní. Další reminiscence pak přichází vzadu. Podívejte se na umístění loga automobilky vpravo od registrační značky. Jemné, efektní. Ale podívejte se sami na velmi povedené video, a také na fotogalerii v úvodu článku.

Automobil vypadá celkem zajímavě. Je na vás, jak byste ho ohodnotili. Líbí se vám, nebo byste raději viděli nějaký automobil skutečně historického vzhledu postavený na nových „vnitřnostech“?