Saab je pod drnem a zbytky jeho imperia kolují po světě. Nejdřív chtěli Saab zachránit manažeři ze Spykeru. Málem kvůli tomu zkrachovali sami. Pak práva na vozy koupili Číňané a chtěli z aut udělat elektromobily. Jenže to tak nějak nevyšlo z právních důvodů a také kvůli tomu, že práva na jméno Saab byla prodaná někomu jinému. A tak konsorcium NEVS (National Electric Vehicle Sweden) začalo mít také finanční problémy. Prostě auto Saab je zakleté. Nyní se ale zdá, že by Saab mohl povstat z popela, protože jej koupili Turci.

Ti chtějí vlastní auto. Už dávno nepatří žádná automobilka přímo tureckému výrobci. Všechno to je Ford, Renault, Hyundai… A tak je tu projekt čistě tureckého vozu, jehož vývoj by ovšem byl neskutečně drahý. Takže nejjednodušší a také nejlevnější cesta je koupení práv na Saab 9-3 a jeho vzkříšení pod novou značkou. Prý by z Turecka mělo pocházet až 85 % komponent, což není nereálné, protože Turecko je také ohromnou výrobnou aut, stejně jako my.

Zajímavé je, že Turci pravděpodobně dostali Saab za hubičku, protože spolupráce s NEVS pokračuje. Takže se dočkáme třeba i elektromobilu či hybridu.