Jistě, nebude to tak tvrdý off-road, jako výše uvedený model, neprojede takové neskutečné věci, nebude se moct brodit vodou až po střechu, ale zase ten komfort!

Fiat Ducato 4x4 Expedition

Fiat Ducato 4x4 Expedition

FOTO: Fiat

Pro caravansalon v Düsseldorfu představila divize Fiat Professional speciální koncept Fiat Ducato 4x4 Expedition. Je postavený na dlouhém základu Fiatu Ducato Camper Van, ovšem s podvozkem výrazně zvýšeným, a hlavně s pohonem všech kol od tradičního dodavatele této technologie – firmy Dangel. Motor je 2.3 Multijet s výkonem 110 kW.

Fiat Ducato 4x4 Expedition

Fiat Ducato 4x4 Expedition

FOTO: Fiat

Koncept je ještě víc zvednutý, než je klasická Dangel 4x4, a má nasazeny speciální terénní pneumatiky.

Dvoutónové lakování karoserie vypadá dobře, ale ještě lépe vypadá střešní nástavba pro náhradní kola, vyprošťovací rampy, nářadí a kanystry. Vpředu samozřejmě opatřená řadou LED světel. Přední nárazník v sobě skrývá velmi potřebné vybavení pro expediční vůz – naviják.

Interiér je ale spíš inspirovaný luxusním apartmánem, než nějakým stanem expedičního vozu. Je tu vyklápěcí stolek, kožená sedadla, dva televizory a další luxusní vybavení. Vše je vyrobeno ze dřeva, za zmínku stojí i jednoduchá sprcha, umně skrytá kuchyňka nebo vyklápěcí postel v místech, kde byste ji nečekali.