Manufaktura ze Smržovky dosud na trh uvedla čtyři modely roadsterů, které se označují čísly - 57, 14, 15 a 16. Studie, na které Adam Sogel pracoval v rámci své bakalářské práce jeden rok, ukazuje novou, modernější tvář Kaipanu. Rozměry jsou podobné jako u staršího modelu Kaipan 14. Firma má k dispozici model v měřítku 1:6.

Kaipan 21 (studie)

Kaipan 21 (studie)

FOTO: Adam Sogel

Studii Kaipan 21 charakterizují podle tvůrce hlavně maskulinní plochy a ostře řezané křivky. Tyto prvky jsou vidět například na předních blatnících, které razantně vystupují do stran automobilu.

Novinkou ve vybavení roadsterů Kaipan jsou bezpečnostní ochranné oblouky za hlavovými opěrkami z uhlíkového kompozitu. Unikátním prvkem je také systém otevírání dveří, které zajíždějí vertikálně do prostoru v boku automobilu.

Kaipan 21 (studie)

Kaipan 21 (studie)

FOTO: Adam Sogel

"Jedná se zatím o studii a teprve zájem potencionálních zákazníků ukáže, zda tento model bude vyráběn," uvedl pro Novinky.cz Michal Hradský, majitel automobilky. Pokud by veřejnost o nový model měla zájem, na trh se podle Hradského dostane nejdříve za dva roky.