Hlavní obsah

Počet obětí výbuchu v čínském dole stoupl na 104, pozůstalí protestují

Na 104 podle pondělních informací stoupl počet horníků, kteří zahynuli při sobotním výbuchu v uhelném dole v severovýchodní Číně. Čtyři horníci se ještě pohřešují. Na místě tragédie protestovali pozůstalí. Příčina neštěstí se vyšetřuje, podle všeho ale vybuchl nahromaděný důlní plyn.

Počet obětí výbuchu v čínském dole stoupl na 104, pozůstalí protestují

Metan vybuchl v sobotu 2:30 místního času (v pátek 19:30 SEČ) v provincii Chej-lung-ťiang u hranic s Ruskem. V okamžiku exploze bylo v dole 528 lidí. Práci záchranářů komplikoval fakt, že horníci pracovali na 28 různých místech v hloubce 500 metrů.

Zraněných je přes sto, ošetřeni byly v místní hornické nemocnici. Jde o nejhorší důlní neštěstí v Číně za poslední dva roky. V důlním areálu se shromáždila skupina žen - příbuzných obětí - která protestovala proti nedostatku informací o pohřešovaných, a dostala se kvůli tomu do střetu s policií.

Některé z nich podle agentury Reuters policie odvezla v nákladním autě pryč z areálu. Počet obětí stále narůstal z původních čtyř desítek. 

Čínské doly, především ty uhelné, jsou považovány za nejnebezpečnější na světě. V prvních devíti měsících letošního roku se v čínských uhelných dolech událo 11 velkých neštěstí, při nichž zahynulo přes 300 horníků.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků