Hlavní obsah
Trosky letadla spadlého u Lagosu Foto: ČTK/AP

Letadlu, které v neděli spadlo u Lagosu, před havárií selhaly oba motory. Oznámil to v pondělí zástupce civilního letectví Harold Demuren. Podle místního tisku zahynulo nejméně 165 osob, z toho 153 v letadle.

Trosky letadla spadlého u Lagosu Foto: ČTK/AP
Letadlu spadlému u Lagosu selhaly oba motory

Posádka "vyslala nouzové volání, protože oba motory vypověděly," sdělil Demuren. Stroj společnosti Dana Air letěl z Abuji a spadl na hustě obydlené lagoské předměstí Iju.

Video bylo staženo z důvodu vypršení licenční lhůty

BEZ KOMENTÁŘE: V Nigerii spadlo dopravní letadlo na obydlený dům

Video: Reuters

Záchranáři pokračují v hledání obětí. Skříňka se záznamy o letu byla nalezena a předána policii. Zatím záchranáři podle místního tisku našli asi 120 těl. Jsou mezi nimi údajně také ostatky deseti lidí, kteří zřejmě bydleli v jedné ze zasažených budov. Podle čínského velvyslanectví, citovaného serverem BBC, je mezi mrtvými nejméně šest čínských občanů.

Cisternám razili cestu policisté s obušky

Piloti krátce před havárií rádiem ohlásili kontrolní věži letiště, že letadlo má problém s motorem. Stroj pak očividně musel přistávat "na břicho", přitom prorážel střechy, očesával koruny mangovníků a nakonec narazil do dřevozpracující a tiskařské dílny, kostela a nejméně dvou velkých obytných budov, než se zastavil. Požár v místě dopadu hasiči likvidovali dlouho do noci.

Na místě se přitom projevil hlavní životní problém Nigerijců. Místní obyvatelé sice natahali hadice k místu neštěstí, voda ale stačila jen na tři hodiny hašení. A hasičské vozy, jichž je ve státě Lagos se 17,5 miliónu obyvatel jen velmi málo, nemohly přivézt dostatek vody. Úřady povolaly k hořícímu vraku cisterny z blízkých stavenišť, ty ale uvázly v úzkých a přeplněných uličkách a nebyly schopné dojet k místu havárie. Policie podle svědků musela použít obušky, aby záchranářům proklestila cestu davy přihlížejících.

V zemi v pondělí začal třídenní státní smutek, vlajky na veřejných budovách byly spuštěny na půl žerdi.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků