Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Reuters

Bouře v Nepálu si vyžádala životy nejméně osmi horolezců

Nejméně osm mrtvých horolezců si v Nepálu vyžádala sněhová bouře, která v noci zasáhla jejich tábor. Devátý horolezec je pohřešován. V sobotu to podle agentury AFP oznámila nepálská policie, která dříve uvedla, že dotčenou skupinu tvořilo pět Jihokorejců a čtyři nepálští průvodci.

Ilustrační foto Foto: Reuters
Bouře v Nepálu si vyžádala životy nejméně osmi horolezců

Horolezci tábořili na úpatí hory Gurja Himal (7193 metrů) v centrální části Nepálu, kde čekali na lepší počasí, aby mohli pokračovat ve výstupu. Společnost Trekking Camp Nepal, která expedici zorganizovala, uvedla, že za Jihokorejci vyslala pátrací skupiny poté, co o nich nedostala po 24 hodin žádné zprávy.

Helikoptéře záchranářů se v sobotu nepodařilo přistát přímo u zničeného tábora a těla obětí tak dosud nebylo možné vyzvednout. Tábor je od nejbližší vesnice vzdálen nejméně den chůze a na místě stále panují nepříznivé povětrnostní podmínky.

"Odhadujeme, že je to (smrt horolezců) následek sněhové bouře, protože stromy jsou polámané a stany zničené. I těla obětí jsou rozházená," řekl AFP mluvčí nepálské policie. "Bouře všechno odnesla, stany uletěly. Na pokračování v pátrání je nyní příliš zimní počasí," uvedl pilot záchranářů. Dodal, že pokud to počasí umožní, záchranáři na místo neštěstí vyrazí opět v neděli.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků