Hlavní obsah
Všechny rozmanité figurky stavebnice Lego mají společný základ. Foto: Profimedia.cz

Zemřel vynálezce figurek Lega

Dánský vynálezce figurek Lego Jens Nygaard Knudsen zemřel ve věku 78 let. Slavnou postavičku s pohyblivýma rukama a nohama vymyslel v 70. letech minulého století, napsal list Le Monde na svém webu.

Všechny rozmanité figurky stavebnice Lego mají společný základ. Foto: Profimedia.cz
Zemřel vynálezce figurek Lega

Knudsen zemřel ve středu 19. února v městečku Hvide Sande na západním pobřeží Dánska, jeho smrt o víkendu oznámili jeho bývalí kolegové. „Měl fantastickou představivost, měl tolik nápadů,“ řekl agentuře AFP někdejší designér firmy Niels Milan Pedersen.

Knudsen pracoval ve firmě Lego v letech 1968 až 2000. Jeho figurka byla na trh uvedena v roce 1978. Firma se rozhodla ponechat jí neutrální výraz v obličeji a bez rozlišení pohlaví či rasy; vše ponechala na představivosti dětí.

„Vytvořil tuto figurku, aby oživil domovy a další stavby vytvořené z kostiček Lego,“ poznamenala vdova Marianne Nygaard Knudsenová v televizní stanici TV2.

Firma Lego, založená v roce 1932 Olem Kirkem Christiansenem, měla ke konci předloňského roku více než 17 000 zaměstnanců. Své slavné kostičky, které lze libovolně spojovat dohromady, uvedla na trh v roce 1958, kdy od dřeva přešla k plastu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků