Hlavní obsah
Slovenská policie podezřelého zpacifikovala. Foto: Polícia SR

Speciální jednotka zpacifikovala muže, který v centru Bratislavy mával nožem a křičel Alláhu akbar

V centru Bratislavy se ve středu pohyboval muž s nožem. Na místo byla přivolaná speciální jednotka slovenské policie. Podle serveru pluska.sk zasahovala na žádost z nedaleké španělské ambasády. Policisté vyzvali muže, aby nůž zahodil, když tak neučinil, použili gumové projektily a pak ho zpacifikovali. Muž podle sdělení policie křičel Alláhu akbar a nebylo jasné, jestli u sebe nemá výbušniny.

Slovenská policie podezřelého zpacifikovala. Foto: Polícia SR
Speciální jednotka zpacifikovala muže, který v centru Bratislavy mával nožem a křičel Alláhu akbar

Policie na sociální síti informovala, že k žádnému zranění dalších osob nedošlo. „Policisté začali s mužem komunikovat a vyzvali ho, aby od svého jednání upustil. Na tyto výzvy však nereagoval. V jeho blízkosti byly navíc dvě tašky s neznámým obsahem,“ uvedl policejní mluvčí Michal Szeiff. „Byl vykonán služební zákrok za použití donucovacích prostředků,“ dodala policie s tím, že zadržený muž utrpěl lehká zranění.

Policejní viceprezidentka Jana Maškarová na sociální síti potvrdila, že zákrok policie se vyhodnocuje. „Je potřeba si uvědomit, že policisté museli počítat s verzí, že muž může mít výbušninu," uvedla s tím, že muž křičel Alláhu akbar, což na videu zachyceno není. ”Proto bylo nasazeno tolik policistů," dodala Maškarová.

Slovenská média uvedla, že zadržený byl 43letý Michal T.

K incidentu došlo v historickém jádru slovenského hlavního města u španělské ambasády nedaleko Českého centra na Prepoštské ulici.

Muž se zdržoval od rána nedaleko španělské ambasády a měl u sebe zmíněné tašky. Web pluska.sk uvedl, že na muže přivolali policii pracovníci španělského velvyslanectví, protože si nebyli jisti, co je v taškách. „Po příchodu policistů vytáhl muž nůž a začal být agresivní,“ uvedl web.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků