„Byli jsme v Maďarsku, v Rusku, v Holandsku, v Belgii a podobně a s něčím takovým jsme se nesetkali. Upřímně řečeno, nám to vyrazilo dech,“ řekl televizi Markíza majitel cirkusu Antonín Aleš.

Primátor kritizoval cirkus i za nedodržení termínu, do kterého měl městu oznámit, zda mají zvířata, či nikoliv. Nelíbí se mu rovněž poutače, které po městě cirkus umístil. „Tyto tři aspekty rozhodly, že jsem žádost zamítl,“ dodal Hianik.

Cirkusům hrozí zákaz zvířat, chtějí diskusi

Majitel cirkusu Aleš argumentuje tím, že pokud cirkus zvířata nemá, tak je to varieté. Podle něho má každý cirkus na světě zvířata. „My neděláme nic špatného. Je to třísetletá tradice. Splňujeme veterinární podmínky Evropské unie,“ podotkl Aleš.

Českému cirkusu nakonec pomohlo vedení nedalekého města Senec, které mu vystavilo všechna povolení a cirkus mohl rozložit šapitó v tomto městě. Vedení Sence připomnělo, že na Slovensku neexistuje legislativa, která by zakazovala cirkus s živými zvířaty.

V cirkuse představili obří sloní loutku

Účinkování cirkusu umožnilo rovněž vedení města Nové Zámky.

Zákaz některých zvířat v cirkusech by měli řešit slovenští poslanci, zatím ale téma není na programu nejbližší schůze sněmovny.