Hlavní obsah
Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky

Při incidentu na izraelsko-libanonské hranici byli ve středu zraněni čtyři izraelští vojáci. Podle izraelských sdělovacích prostředků byla příčinou nálož, která vybuchla v blízkosti jedné z pohraničních hlídek. Jeden z vojáků je zraněn lehce, tři vážněji. Všichni byli převezeni do nemocnice v Nahariji.

Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky
Při explozi na libanonské hranici byli zraněni izraelští vojáci

Libanonská média tvrdí, že incident se stal na libanonském území, zhruba 180 metrů od hranice. Armáda hovoří asi o 400 metrech. Libanonské zdroje tvrdí, že hlídka hranici překročila a dostala se na území Libanonu. Libanonská armáda uvedla, že hlídka izraelské pěchoty pronikla po půlnoci 400 metrů do nitra Libanonu.

„Vybuchla tam nálož a vojáci byli zraněni, protože na místě zůstala krev,” stojí v prohlášení armády. Libanonská strana incident vyšetřuje spolu s mírovou jednotkou OSN, která na hranici působí.

V jižním Libanonu operuje šíitské hnutí Hizballáh, které bojuje proti Izraeli. Poslední konflikt Izraele s ním se datuje do roku 2006. Trval skoro dva měsíce a zemřelo při něm na libanonské straně 1200 lidí, na izraelské více než 160.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků