Hlavní obsah
 

Hurikán Maria si vyžádal už nejméně deset lidských životů

Nejméně deset lidských životů si na Portoriku vyžádal hurikán Maria. Potvrdil to v noci na neděli guvernérův úřad. Předchozí zprávy hovořily až o 15 mrtvých na Portoriku, v celém Karibiku o více než třech desítkách obětí.

 
Hurikán Maria si vyžádal už nejméně deset lidských životů

Předpokládá se, že celkový počet mrtvých se ale ještě může zvýšit, neboť v oblasti trvají záplavy a deště a některá místa jsou stále nedostupná. Mezi oběťmi se na Portoriku ocitli i dva policisté, kteří se utopili ve městě Aguada.

Aktuální situace poblíž Bahamských ostrovů

V Portoriku hurikán zcela vyřadil z provozu na celém ostrově rozvodnou síť elektrického proudu, která byla poničena už hurikánem Irma před dvěma týdny. Kromě elektřiny místy chybí i pitná voda a palivo, nefungují telefony. Desítky starostů se obávají zejména situace v nemocnicích a v domovech důchodců.

Podle amerického střediska pro hurikány se Maria nyní nalézá asi 460 kilometrů východně od ostrova Great Abaco na Bahamách. Středisko doporučilo lidem žijícím v Severní a Jižní Karolíně a ve střední části pobřeží Atlantiku sledovat vývoj, i když se nepředpokládá, že by Maria zasáhla východní pobřeží USA.

Škody po hurikánu Maria na Guadeloupe

Foto: Jenny Promeneur, ČTK/AP

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků